100

סיפור השחזור

ההרפתקה שנקראת מלון האפנדי החלה בשנת 2001. אורי ירמיאס ראה מבנה נטוש מעל מסעדתו ועלה רעיון במוחו לשפץ אותו ולהופכו למלון בוטיק. אולם, את המבנה לא ניתן היה לרכוש ואורי, שהרעיון כבר השתרש בליבו החליט להתחיל לחפש. הובא לידיעתו שקיים מקום, שנקרא הארמון, המיועד להפוך למתקן תיירותי.
כשהגיע אליו בפעם הראשונה, המבנה היה הדבר הרחוק ביותר מארמון שניתן לדמיין.
במבנה ניכרה הזנחה רבה ובחלקו הרס מוחלט. צמוד אליו, עמד מבנה נוסף, בית עפיפי, אף הוא במצב של הזנחה מתקדמת. אבל אורי לא ראה את ההזנחה. לא את ההרס. אורי היה מאוהב והדבר היחד שראה לנגד עיניו היה יופי עוצר נשימה, של צמד בניינים שאוצרים בתוכם יהלום אמיתי.

מלון האפנדי

כבר בתחילת הדרך, היה ברור שבמקום שכזה לא ניתן יהיה להתפשר על פחות משימור מחמיר ביותר. לא רק של המעטפת החיצונית אלא גם של פנים המבנה בו היו שרידים של ציורי קיר מורכבים ותקרות מרהיבות.
אורי הרכיב צוות עובדים מומחה, בעל ניסיון עשיר בשימור ושחזור מבנים עתיקים, אשר עבד ללא הרף ובאהבה גדולה על כל פרט ופרט במבנה. מהאבנים שבקירות החיצוניים ועד למשקופי החלונות באחרון החדרים.
שחזור ציורי הקיר והתקרה המורכבים נעשה על ידי צוות של אומנים בוגרי בית הספר לשימור בוונציה יחד עם אומנים ישראלים במשך שבעה חודשים.
אל אורי הצטרפה חברת FC נכסים ויחד, כבעלי המלון המשיכו בעבודות השימור והשיפוץ.

בניית מלון האפנדי
מלון בוטיק בעכו

עד לפרויקט זה לא שומר בידי גוף פרטי מבנה מורכב שכזה ברמת שימור כזו על כל המשתמע מכך – כמות העבודה, הידע הדרוש, רמת העובדים, אומנים מיוחדים, אורך הזמן... אך כל אלו הוכיחו את עצמם.
מלון האפנדי הוא מהמבנים היפים, המורכבים והמרגשים ביותר והוא כאן להנאתכם. כדי שתנצרו בו רגעים מרגשים, תקופות יפות וזיכרונות שנעים לחזור אליהם. פעם אחר פעם.